Sneller en betaalbaar renoveren

In Mönchengladbach, Am Brandhügel, werden bij de renovatie vijf seriële benaderingen getest en geïmplementeerd in een levensechte testomgeving in een woonwijk. Het bedrijf ecoworks nam deel met nieuw ontwikkelde gevelelementen, waaronder een geïntegreerde TGA-module en draadloos bestuurde Warema zonwering.

Wit huis

In Mönchengladbach-Hardt liet LEG, de op één na grootste woningcorporatie van Duitsland, seriële renovatieconcepten en technische innovaties testen om een snelle, eenvoudige en betaalbare renovatie van bestaande woningen te bevorderen. Foto: Ecoworks

Het alternatief voor de conventionele renovatiemethode komt uit Nederland. Het is gebaseerd op serieproductietechnologie en belooft snelle en kosteneffectieve realisatie en oplossingen. Het bedrijf ecoworks combineert de standaardisatie van processen voor gedigitaliseerde planning, productie en uitvoering met de industriële prefabricage van gevel- en (PV-)dakelementen.

Huis Mönchengladbach

Een nieuwe schil van geprefabriceerde gevel- en dakelementen en een gedigitaliseerde planning van meting tot werkplanning kenmerken de seriële renovatie op basis van het Energiesprong-model. Foto: Ecoworks

In de woonwijk Am Brandhügel transformeerde ecoworks vijf woongebouwen met 20 wooneenheden en 1.086 vierkante meter woonruimte in energiepluswoningen die voldoen aan de NetZero-norm. Deze huizen hebben twee verdiepingen, typisch voor het bouwjaar 1956.

Huis Mönchengladbach

In Mönchengladbach testte ecoworks een nieuw type TGA-gevelmodule met geïntegreerde verwarmings- en warmwaterleidingen, waardoor er geen dure renovatie van leidingen in de flats nodig is. Foto: Ecoworks

Een 3D-laserscan diende als basis voor het creëren van een BIM-model, dat als digitale tweeling de basis vormde voor de volledig gedigitaliseerde planning. Met de seriële renovatie verschuift het bedrijf 80 procent van de toegevoegde waarde van de bouwplaats naar de fabriek. De nieuwe ramen voor de wooneenheden in Mönchengladbach werden daarom in de fabriek uitgerust met in totaal 100 WMS-bestuurde rolluiken van Warema, waarvan de automatische regeling op basis van weersomstandigheden een energiezuinig gebruik mogelijk maakt.

Wit huis

Na het verwijderen van de oude dakbedekking kregen de daken een nieuwe huid van geïsoleerde dakelementen met profielplaatbekleding en fotovoltaïsche modules. Foto: Ecoworks

WAREMA BeNeLux B.V
www.warema.nl